Don Sphynx

Kočky

Koncem března 2014 jsme se jako rodina ujali z pražského útulku vykastrovaného kocourka plemene sphynx, kterému jsme říkali Lojzík. Našla jsem ho v okamžiku, kdy jsem si chtěla vzít z útulku kočičku, která by fungovala jako myšilovka a žila by u nás. Tak jsem na stránkách útulku našla Lojzíka. Tam se dostal poté, co byl  nalezen v obchodním centru v Průhonicích na záchodech.  Protože byl velice vyhublý a měl zdravotní problémy, strávil nějaký čas v depozitu, kde se ale nesnášel s ostatními kočkami a bohužel také po větším množství jídla stále zvracel. Proto byl nabízen do rodiny, která mu zajistí potřebnou lásku a zdravotní péči.

Po zvážení všech pro a proti jsme se doma rozhodli, že si Lojzíka vezmeme. Byl stále hubený a nezřízeně žravý, což u něj však vyvolával aspekt, ža byl asi dlouhou dobu na útěku.

Lojzíka jsme měli necelé dva roky, koncem roku 2015 nám umřel, byl úžasný a otevřel k nám cestu donským sphynxům.

 

DON SPHYNX   Jaya Fresh Shudan 

Po několika měsících hledání a korespondence jsme si v dubnu 2016  z Ruska dovezli kočku Dónského sphynxe. Za pomoc při dovozu moc děkuji mé kamarádce Ludmile a její rodině, kteří v Rusku koordinovali transport. Také paní chovatelce, která Jayu dovezla 1000 km na letiště v Moskvě.

Chtěli jsme si konečně užít koťátko od úplného začátku, což jsme předtím nikdy nezažili. Vždy jsme se koček pouze ujímali a zachraňovali je.

Gigi, jak Jaye říkáme, je moc hodná slečna z dobré rodiny, na což je právem hrdá. Se všemi členy u nás se skvěle snáší, je moc chytrá, někdy poslouchá  lépe než naše peruánky. Svůj čas tráví na slunečných místech.  V Rusku se zúčastnila i své první mezinárodní výstavy, kde získala ocenění nejlepší don sphynx výstavy. S námi se v létě 2016 zúčastnila mezinárodní výstavy v Plzni ve třídě mladých s oceněním výborná a nominací.