Historie chovatelské stanice Royal Bernadot

Chovatelská stanice peruánských naháčů Royal Bernadot byla zaregistrována jako mezinárodní v roce 1993. Od úplného počátku byl chov založen na importovaných zvířatech z německé chovatelské stanice von Lichtenbergen paní Gislinde Harms, které patří můj velký dík. První imporovanou fenou byla Deliah - Dana von Lichtenbergen a o rok později jsem dovezla psa Gasala von Lichtenbergen. Dále jsem měla fenu z českého chovu Bernadettu Panky, koupenou zde od Lenky Bláhové a z prvního svého vrhu v roce 1993 jsem si nechala fenku Agnes Royal Bernadot. Tito peruánští naháči byli všichni Interšampiony, šampiony několika zemí a Gasal, Bernadetta a Agnes také několikanásobnými Světovými a Evropskými vítězi. Všichni tito jsou bohužel již minulostí. Žili s mou rodinou dlouhá léta, strávili jsme s nimi mnoho radosti a veliké výstavní úspěchy. Obě naše děti na ně mají nádherné vzpomínky protože se narodily do rodiny ve které už byli čtyři peruánští naháči a jeden čínský chocholatý pes Defender Debrita, kterého můj manžel dovezl z Anglie.

Chovatelsky jsem nezahálela a v roce 2000 jsme si dovezla z Finska z chovatelské stanice Wanhan Wuoren paní Laakonen další nepříbuznou fenku Taika Tuuli /Lauru/, která je také šampionkou a Světovou vítězkou. V roce 2009 jem si z bývalé Jugoslávie ze Srbska dovezla rotweilera psa Luie od Dragičeviča.

Momentálně s námi tedy žijí tři fenky peruánského naháče -  Isabella Duque Royal Bernadot, Karamell Royal Bernadot, Katty Royal Bernadot a krásný rottweiler.

 

Gasal von Lichtenbergen

 

Bernadetta Panky