Megi - STER

1. premie 2012

1. premie 2013

 

Matka: Tinka - 1.premie

Otec: Macho - STER

Narozena: 20. 4. 2008, v ČR

 

Vyšetřena na: PSSM1 s výsledkem N/N negativní
(není nositelem tohoto onemocnění - na všechny potomky přenese jen zdravý gen)

 

Fotogalerie

 

Megi se narodila  20.04.2008 v Čechách u manželů Němcových. Její matkou je Tinka dovezená z Irska, otcem STER hřebec Machoo.  Megi jsme si koupili jako 2 letou dominantní mladou slečnu, která nám dávala svou povahu zpočátku poměrně jasně najevo. Nyní je většinu času velice hodná, milá, mazlivá, klidná, neleká se, občas ale stále zkouší, co vše by si mohla dovolit. Je obsednutá. Je 153 cm  vysoká , těžkého tipu, má nádherný silný krk, pevné nohy, kompaktní tělo, tipickou hlavu ,nádhernou hřívu, ocas a rousy.

Na svodu plemene Irský cob v roce 2012 byla ohodnocena 1.prémií se 146 body.

V roce 2013 jsme se s Megy opět vypravili na svod ICS Nederland do Pardubic, abychom se pokusili obhájit její první prémii a tím získat ocenění nejvyšší STER - což se nám povedlo.

Megi je opravdu kráska nejkrásnější. Její dlouhá hříva, pěkné rousy, pevná, těžká stavba těla a až flegmatická povaha je opravdu u Irských cobů žádaná. Má zajímavou hnědou barvu a získala  krásných 148 bodů to je 1.prémie a ohodnocení STER.

 

 

 

Megi je nyní 6 letá, stále někdy svéhlavá, ale vlastně velice hodná, většinu času úplně klidná nechce nikomu nikdy ublížit, ale přesto čas od času zkusí, jestli by přece jenom nešlo projít ohradníkem (šlo), do rána otevřít box a jít se pást kam chce (taky to jde), také se jí povedlo porazit jabloň o kterou se jen chtěla trochu podrbat a přetrhnout několik kovových úvazů, protože se chtěla jít podívat do boxu, zda v něm nemá jídlo, a ne stát venku a čekat až bude zavedena. Megi je taková naše svéhlavička, která chtěla za jízdy vystupovat z přepravníku a sousedům vešla až do obýváku. Přesto jí máme všichni moc rádi, je miláčkem manžela. Celá rodina stále čekáme, co ještě vymyslí a čím opět překvapí. Je ale ohromně ohleduplná, nestrčí do nikoho, nekopne, včas se vyhne, nechá si cokoli udělat ze země, vyčesat rousy na nohou. Reaguje jen na slovo, krásně zvedá nohy jen na slovo, je pracovitá.  Megi spolupracuje s každým dobrým jezdcem - i s dítětem, to však musí umět dostatečně dobře jezdit!