Isabella Duque Royal Bernadot

je pokračovatelkou tradice mé chovatelské stanice. Velice krásná, mohutná fenka, narozená v květnu 2012, jejíž matkou je Stella a otcem Luramion Lucas d´Inca Espipeňa. Má velice krásnou hlavu, kompaktní postavu s dobře nasazeným a neseným ocasem, krásné pevné uši, tmavé oči, nůžkový skus 6+6/2+2. Je přirozeně holá s několika hloupky na hlavě. Je 43 cm vysoká - tedy na výstavách zařazena do velikosti střední. Velice milá, mazlivá, poslušná. Říkáme jí Isabellko nebo Isy. Jako štěňátko si jí vybrala dcera Julie, která se o ní také náležitě stará a rozmazluje jí. Začátkem února 2015 se narodila její první štěňátka, otcem byl Ocoachi Amazonas Pazzda. Vzhledem k tomu, že vrh byl opravdu exteriérově i povahově vydařený rozhodla jsem se jí chovatelsky využít podruhé a to v roce 2018 se psem Killki Uru Měsíční květina. Narozená štěňata splnila moje očekávání co se týká zdraví, barvy (škála od aprikot až po čokoládovou), exteriéru i velikosti. 

 

 

Karamelle Royal Bernadot - Melissa

Narodila se v únoru 2015 naší Isabellce a otci Ocoachi Amazonas Pazzda. Je 41 cm vysoká, úplně bez srsti, s pěkným chrupem, nůžkovým skusem. Má tmavou až černou barvu, tmavé oko, je kvadratického rámce. K cizím je rezervovaná, nás všechny miluje, je to chovací fenka, někdy se jeví až jako křehká fenka. Štěňata nikdy neměla.

 

 

Katty Royal Bernadot - Líza 

Narodila se v roce 2015 naší Isabellce. Otcem je Ocoachi Amazonas Pazzda. Líza je velice chytrá, vychovaná a poslušná osrstěná fenka. Plně odpovídá standartu osrstěného peruánského naháče, je plnochrupá a uchovněná. V roce 2021 se jí narodila štěňata, její dcera Mademoiselle Rosie zůstala u nás doma.

 

 

Mademoiselle Rosie Royal Bernadot

Rosie je hrdou pokračovatelkou chovu. Jsem hrdá na to, že její rodokmen je mi ve mnoha předcích známý po řadu generací. Ze strany otce začíná historie mého chovu v šesté generaci - fenou Deliah Dana von Lichtenbergen a dále pokračuje mými odchovy z vrhů A, D a F, spolu s legendárním několikanásobným Světovým vítěz ICH Gasalem von Lichtenbergen, kterého jsem rovněž importovala. Z matčiny strany je v páté generaci mnou importovaná fena Wanhan Wuoren Taika Tulli a dále mé odchovy z vrhů G, H, I a K. Povedlo se mi tedy v její krvi spojit mnou importované krevní linie z Německa a Finska.

Rosie je kompaktní fena s pěkným tělesným rámcem, nůžkovým skusem, v kohoutkové velikosti 41 cm, krásné tmavé barvy s dostatkem pigmentu. Má výbornou extrovertní povahu, je poslušná, poměrně dopředná.

 

 

Rottweiler

Lui od Dragičevica

V roce 2008, potom, co navždy odešel náš pes peruánský naháč Gasal von Lichtenbergen, jsme se celá rodina rozhodli, že si pořídíme psa velkého rázu, který by sloužil zároveň jako rodinný i hlídací. Protože manžel měl již ve svém mládí rottweilera  / Interchampionku Samantu.........../ padla volba celkem samozřejmě na toto plemeno.

Pro Luie jsme si dojeli do Srbska - země bývalé Jugoslávie k panu Jovanu Dragicevici a to z důvodu velice kvalitního chovu a opravdu krásného exteriéru a nevídané povahy.

Lui je po exteriérově nádherných rodičích a je také nositelem nekonfliktní, velice přátelské a vyrovnané povahy. To bylo pro nás nejdůležitější. Chtěli jsme velkého lehce ovladatelného a chytrého psa, kterého zvládnou i naše děti a nebudeme se muset bát, že by nás neposlechl. Má od manžela výcvik, který absolvoval na cvičáku a ode mě výcvik rodinný, takže nemá problém s jakýmkoli zvířetem, které máme, chodí běžně mezi drůbež, ke koním nebo ovcím, aniž by to s ním cokoli dělalo. Umí se výborně chovat v prostředí malých dětí, cizích lidí, v restauraci, v hotelu. Procestoval s námi celou Evropu bez sebemenšího problému. Zbytečně neštěká, pokud je ale doma sám, tváří se z pozice od dveří na každého velice odměřeně. Bezvadně hlídá.

S Igorkem jsme se v roce 2020 navždy rozloučili.