Cillbarra Susy

 

Chovná pro ICS Nederland

Matka: Cillbarra Delilah

Otec: Cillbarra Blaze

 

Vyšetřena na: PSSM1 s výsledkem N/N negativní
(není nositelem tohoto onemocnění - na všechny potomky přenese jen zdravý gen)

 

Fotogalerie

 

Sussy se narodila  6.4.2010 v Irsku na farmě Cillbarra u paní Caroline Grim. Přímo od ní jsme si ji přivezli v říjnu 2011. Z počátku byla poměrně odtažitá, rezervovaná, ale postupem času se z ní stala milá a hodná kobylka. Zároveň ale v sobě má určitou lehkost a mrštnost, kterou dokáže náležitě využívat. Je výbornou společnicí naší Megi. Susin polobratr Cillbarra Samson (mají stejnou matku) je Šampionem Austrálie. Ona je nyní dvouletá, má určitě velký potenciál v pevných nohách a dobrém základu osrstění nohou a dlouhé hřívy a ocasu. Na svodu ICS v roce 2013 získala 3.prémmii, na čemž se dle posuzovatelů trochu podepsalo její chování během předvedení. My jsme ale spokojení, byl to její první svod a předvedení v jiném prostředí.

Susy je kobylkou naší dcery Julie, která jí za pomoci mého manžela během léta 2013 jako čerstvě tříletou obsedla. Jezdí na ní jenom ona, Susy je přece jenom ještě mladá a zaslouží si lehkého jezdce. Její obsedání nebylo zase tak jednoduché, ale nakonec  to "holky" zvládly. Nyní je z ní opravdu velice krásně ovladatelná mladá slečna a myslím, že jí práce pod sedlem opravdu baví. Je snaživá, lehce ovladatelná, učenlivá, ochotná, prostě se nám snaží vynahradit svojí počáteční odtažitost. I při denním kontaktu ze země se stala velice milou, zvídavou. Také jsme se jí od té doby co přijela tolik věnovali, co nám čas stačil.

V říjnu 2013 jsme se opět zúčastnili svodu ICS Nederland, kde Susy dostala 2. prémii-máme velikou radost! Také nás mile překvapil nepředvídaný úspěch ze složení Základní výkonnostní zkoušky plemene Irský cob, která byla možná složit v ČR letos poprvé. O možnosti složit jí jsme věděli, ale s dcerou Julií jsme se domluvili, že ještě rok počká a zatím si připraví drezúrní úlohu. Když jsme však dorazili do Mnětic na svod a viděli, že Susy nemá v hale, ve které byla pod sedlem poprvé, problém, navrhli jsme Julii, že ji dodatečně na zkoušku přihlásíme. Pokud ji nesloží, nic se nestane, bude mít ve dvanácti letech zkušenost pro příští rok. Holky tedy jako třetí v pořadí přišly na řadu, a naše radost, když jsme viděli, s jakou lehkostí a opravdu v krásném souladu, obě začátečnice spolupracovaly, nebrala konce. Na obou bylo vidět, že si sestavu užívají, Susy krásně reagovala a Julie jí opravdu velice klidně a lehce vedla. Úlohu složily na 76,5 bodu z 90 možných a celkově skončily na 3. místě ze 7.

Susy tedy získala od holandských inspektorů oficiální potvrzení o ůspěšném složení Základní výkonnostní zkoušky.